Dramat 1970

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 619 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1970 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Tatort to jeden z najdłużej emitowanych seriali kryminalnych. Akcja nie skupia się tu na jednej grupie dochodzeniowej, ale w poszczególnych odcinkach mamy okazję zobaczyć pracę policjantów z wielu komend policji na terenie Niemiec, jak też z Austrii czy Szwajcarii.
Pierre (Michel Piccoli), czterdziestoletni architekt, jest ofiarą wypadku drogowego, prowadząc Alfę Romeo. Wyrzucony z płonącego pojazdu, śmiertelnie ranny i w śpiączce, na poboczu drogi, pamięta swoją niedawną przeszłość, w szczególności dwie ważne w jego życiu kobiety: jego żonę Catherine (Lea Massari), z którą jest w separacji i z którą ma syna, i Hélène (Romy Schneider), z którą jest w romantycznym związku. Powraca do życia w krótkich odstępach czasu, a następnie zdaje sobie sprawę ze znaczenia tych wielu małych rzeczy istnienia, „rzeczy życia”, tych radości i smutków, które składają się na szczęście całego życia.
Młody hippis Jonas (Robert Walker, Jr) wędruje samotnie przez meksykańskie, skwarne pustkowia. Pośród malowniczych wzgórz pokrytych zastygłą lawą natrafia na przydrożny zajazd. Zmęczony do granic wytrzymałości, zostaje przyjęty przez właścicielkę Mary (Rita Hayworth), poznaje jej zalotną córkę Billie (Mimsy Farmer) oraz przyjaciela domu Warrena (Ed Begley). Nieoczekiwanie wszyscy rozpoznają w chłopaku Rockyego, zaginionego syna Mary. Jonas jest zaskoczony, lecz szybko oswaja się z tą wiadomością. Wkrótce, krok po kroku, pozna mroczną rodzinną tajemnicę...


Dustin Hoffman jako 121-letni weteran ostatniej bitwy generała Custera. Opowiadając o swym barwnym życiu, mówi zarówno o swej adopcji przez Czejenów, jak i o swoich małżeństwach czy przyjaźni z Dzikim Billem Hickokiem. Jego bajeczna historia sugeruje, że możemy mieć do czynienia z największym kłamcą, jaki włóczył się po Dzikim Zachodzie. Hoffmanowi partnerują: Faye Dunaway, wódz Dan George, Martin Balsam i Richard Mulligan.
W zrujnowanej willi, pozostałej z dawnej świetności, odbywa się rodzinne spotkanie - dramatyczna konfrontacja postaw nieszczęśliwych ludzi. Młody inżynier Wit zostaje wezwany telegramem do chorego ojca, który przed wojną był właścicielem huty szkła. Mieszka on teraz z siostrą żony i ekstrawagancką córką Bellą. Wit jedzie ze swoim kolegą, Markiem. Okazuje się, że ojciec nie jest chory, lecz chce, by syn wrócił, przejął mały warsztat produkujący bombki na choinkę i zajął się rodziną.
Głównym bohaterem „Przedstawienia” jest angielski gangster Chas Davlin (rewelacyjny James Fox), który zajmuje się ściąganiem długów. Kiedy przez „przypadek” zabija jednego z klientów swojego szefa, musi uciekać przed policją i własnym bossem. Miejsce schronienia znajduje w domu podupadłego gwiazdora rocka – Turnera (Mick Jagger), który żyje z dala od świata, wraz ze swoimi dwiema kochankami. Na początku Turner nie ma ochoty pomagać Chasowi, z czasem jednak między tą dwójką nawiąże się dziwna, perwersyjna relacja…
Corey jest młodym mężczyzną, który właśnie opuszcza więzienie. Przed wyjściem, dostaje od klawisza informacje, jak obrobić jubilera. Vogel jest przestępcą, którego w pociągu, eskortuje doświadczony policjant, Mattei. Vogelowi udaje się uciec i jego drogi, krzyżują się z Coreyem. Razem postanawiają przeprowadzić skok na jubilera. Do pomocy biorą byłego policjanta, Jansena. Nie wiedzą jednak, że komisarz Mattei ciągle podąża ich tropem.
Serial Janusza Morgensterna opowiada o polskim ruchu oporu przeciw hitlerowskim okupantom, o młodzieży lat wojny, jej codziennym życiu i walce. Głównymi bohaterami są dwudziestoletni chłopcy, wplątani w dramatyczną historię narodu i zmuszeni do podejmowania trudnych, nierzadko tragicznych decyzji. Z właściwą ich wiekowi fantazją, poświęceniem, ale i ze świadomością ogromu ryzyka i odpowiedzialności podejmują nierówną walkę z wrogiem. Początkowo jest ona spontaniczna. Z czasem przeradza się jednak w zorganizowaną i dokładnie planowaną działalność dywersyjną.
Film opowiada o Polakach, byłych więźniach obozu koncentracyjnego, którzy w 1945 roku zostają wyzwoleni przez Amerykanów i znowu trafiają do obozu (dla uchodźców). Wieloletni pobyt w obozie koncentracyjnym nieuchronnie prowadzi do psychicznych dewiacji. Fenomen się pytanie, czy człowiek, który przeżył piekło obozu, będzie umiał kiedykolwiek o nim zapomnieć.
Robert Dupea (Nicholson) pochodzi z bogatej rodziny. Jest utalentowanym pianistą. Nie myśli jednak o karierze i stabilizacji życiowej. Chwyta się dorywczych zajęć, a kobiety zmienia jak rękawiczki. W chwili, gdy go poznajemy, pracuje na polu naftowym i związany jest z seksowną, choć mało rozgarniętą Rayette (Karen Black). Wolny czas spędza popijając piwo i grając w karty. Kiedy umiera jego ojciec, Robert zabiera ze sobą Rayette i jedzie do domu rodziców. Tam spotyka piękną intelektualistkę (Susan Anspach), w której zakochuje się bez pamięci. Rozdarty między dwiema kobietami i dwoma stylami życia musi dokonać wyboru, który dramatycznie zaważy na całym jego losie. [opis dystrybutora]
Słowa kluczowe

Proszę czekać…